KOMUNIKAT.

Szanowni Państwo,

Po rozważnych namysłach i śledzeniu sytuacji związanej z pandemią koronawirusa, Zarząd Główny PSD uchwałą nr 1/2/2020 z dnia 15.04.2020 zadecydował o odwołaniu tegorocznych ogólnopolskich obchodów Dnia Diabetyka w Przemyślu.
Obchody w takim samym kształcie, jaki został zaplanowany na ten rok, zostają przełożone na 18-21.06.2021 i będą obejmowały obchody 40-lecia istnienia Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.
Wszelkie szczegóły tego wydarzenia, zapisy itd. zostaną ogłoszone w terminie późniejszym, bliżej daty uroczystości.

Państwa zdrowie i bezpieczeństwo jest najważniejsze. Niestety nie wiemy, w jakim kierunku będzie się rozwijała sytuacja i kiedy będzie ponownie możliwe (i bezpieczne) gromadzenie się ludzi, jak również wyjazdy zagraniczne (wycieczka do Lwowa). Przełożenie obchodów na jesień bieżącego roku absolutnie nie gwarantowałoby nam, że wydarzenie mogłoby się odbyć w niezakłócony sposób.

Członków nowej Rady Głównej PSD (Prezesów Oddziałów Wojewódzkich i Rejonowych) uprzejmie informuję, że posiedzenie Rady odbędzie się jesienią, jeżeli tylko sytuacja na to pozwoli. Jeśli do końca roku takie posiedzenie w tradycyjnej formie nie będzie możliwe, nie pozostanie nam nic innego jak przeprowadzić je zdalnie. Statut nie narzuca terminu kiedy posiedzenie Rady ma się odbyć, tylko że „nie rzadziej niż raz w roku”; może się także odbyć za pomocą elektronicznych systemów łączności.
Oczywiście będę Państwa informować odnośnie ustaleń w tej sprawie bazując na rozwoju sytuacji epidemiologicznej.

Kolejną kwestią jest sprawa Ogólnopolskiej Pielgrzymki Diabetyków na Jasną Górę dnia 12.06.2020. Na ten moment wszystko wskazuje, że nie będą mogli się Państwo na nią zjeżdżać, ale msza św. jako taka się odbędzie.
Będziemy Państwa informować w miarę klarowania się sytuacji, ale jak wiemy tak naprawdę dopiero kilka dni przed Pielgrzymką będziemy wiedzieli jakie zasady będą obowiązywały w tej dacie (np. dalszy zakaz zgromadzeń, zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób, czy jakiekolwiek inne zarządzenie). Jeżeli do tej pory nic się nie poprawi, 2-3 osobowa reprezentacja miejscowych działaczy PSD ze sztandarem będzie obecna w imieniu nas wszystkich.

Życzę Państwu przede wszystkim zdrowia w tym bardzo trudnym czasie. Musimy uzbroić się w wytrwałość. Chyba nikt z nas nie przypuszczał, że coś takiego się wydarzy i że ta sytuacja będzie się tak przedłużała. Dlatego bardzo ważna jest pogoda ducha i optymizm, że wszystko będzie dobrze, że będziemy mogli się znowu spotkać, zarówno z osobami nam najbliższymi, jak i w gronie członków i sympatyków naszego Stowarzyszenia.

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek problemy, w których rozwiązaniu moglibyśmy pomóc albo jakiekolwiek kwestie do omówienia, uwagi, sugestie czy propozycje działań, proszę o kontakt. Biuro Zarządu Głównego cały czas pracuje i jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Jeszcze raz życzę zdrowia i wytrwałości!

Anna Śliwińska
Prezes Zarządu Głównego PSD

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *